Egy elhanyagolt témáról írok most Nektek, amely szerintem nagyon fontos, de mégsem szentelnek neki elég figyelmet. Ideális esetben a háztartási helyiség egy külön szoba, ahol el tudod helyezni a háztartási eszközeidet és gépeidet, viszont sok családnál ez helyhiány miatt nem megvalósítható, így a mosógép, porszívó és a takarító eszközök itt-ott fellelhetők a lakás/ház különböző részein, ami nem túl praktikus és esztétikus. De okosan ezt is meg lehet oldani.
A legjobb megoldás egy „háztartási gardróbszekrény”, amelyet ha jól megtervezel, akkor minden egy helyen lesz és majdnem olyan, mintha lenne egy külön zárt háztartási helyiséged, így nem kell azon gondolkoznod, hogy a konyhából vagy a fürdőből vedd el a helyet a mosógéppel. Ez valójában egy szekrénynek látszik kívülről, de elrejti ezt a funkciót így esztétikus és praktikus is egyben.
A legfontosabb dolog, hogy először is gondold át, hogy milyen gépeket és eszközöket szeretnél itt elhelyezni, ehhez kellenek ezeknek a méretei, mivel ezek alapján fogod majd a szekrényen belül a polcokat kialakítani. Ezen kívül, ha szeretnél mosógépet és/vagy szárítógépet elhelyezni itt, akkor kiállásokat is kell tervezz a szekrényen belülre.
Érdemes plafonig tervezni a szekrényt ha megoldható, azért hogy minden beleférjen, én az alábbiakkal szoktam tervezni: mosógép, szárítógép (a szárítógép és a mosógép lehetnek egymáson), porszívó+csövei, partvis, lapát, vödör, felmosó, vasaló, vasalódeszka, létra vagy fellépő, mosószerek, takarítószerek, szerszámok, bőröndök és én még a bojlert és a vízórát is ide dugom el, de lehet még szennyes tartót is betervezni.
Hova érdemes ilyet tervezni?
- Ha konyhába rakod, akkor akár a konyhabútor folytatásaként is kezelheted, tehát ha ugyanolyan lesz, akkor nem fog kilógni a sorból.
- Előszobába vagy folyosóra is rakhatod, ha van elég helyed. A szekrény mélysége az amire figyelni kell, hogy a nagyobb gépek biztosan beférjenek.
Mutatok néhány ötletet, amelyet Ti is alkalmazhattok
Tolóajtós megoldással is lehet ilyen helyiséget létrehozni, így könnyen elrejthető ha befejezted a háztartási teendőket.

Íme egy tökéletes példa arra, amikor a környezetben lévő szekrényekkel teljesen összhangban van ez a helyiség, így nagyon esztétikus.

Azoknál a szekrényeknél, ahol nem csak mosógép vagy szárítógép található, ahogy fentebb is írtam, pontosan le kell mérni minden eszközt, gépet, takarítószert, dobozt, amelyet beleraksz, mivel a méret gondot okozhat, ha nincs elég hely és később már nehezen lehet rajta változtatni.

Az étkezőben vagy a konyha részeként is elhelyezheted. Ha ugyanolyan ajtókat használsz, mint a környezetében, akkor senki nem fogja megmondani, hogy mit rejtettél oda és csodásan fog mutatni. 😉

Ha csak a takarításhoz szükséges szereket, eszközöket akarod elrejteni, az is egy opció, hogy egy szekrény vagy a konyha végébe csinálsz egy ilyen rejtekhelyet.

Remélem kedvet csináltam Nektek a háztartási helyiségek „felturbózásához”, még ha nem is szerettek mosni vagy takarítani, egy ilyen rendszerezett szekrénnyel nagyobb kedvet lehet kapni ezekhez a „nem szeretem” munkákhoz is. 🙂