Egyébként is mindenkit óvunk attól, hogy nagyvonalúan bánjon az adataival, de most még nagyobb óvatosságra intünk mindenkit, különösen az Erste Bank ügyfeleit, csalók ugyanis egy kifinomult, új módszerrel próbálják megtéveszteni az ügyfeleket.
Amikor online bankoláshoz, vagy más tennivaló kapcsán valaki a keresőbe beírja az „Erste netbank” keresőszót (George Web), sokszor egy hirdetés jelenik meg az első helyen. Ez a hirdetés többnyire nem az Erste Bank hivatalos weboldalára vagy netbanki megoldására mutat, hanem egy adathalász oldalra. Ha ide kattintunk és bejelentkezünk, már meg is adtuk az adatainkat az adathalászoknak.
Mire figyeljenünk?
Legyünk óvatosak a netes kereséseknél, ha valami gyanús, inkább ne kattintsunk rá és figyelmesen nézzük meg a weboldal címét!
Mindig ellenőrizzük a böngésző címsávjában, hogy a bank weboldalcíme pontosan szerepel-e!
Ebben az esetben is fontos: ne a böngésző keresőjében keressünk az Erste netbankjára, hanem közvetlenül írjuk be bank oldalának címét, a www.erstebank.hu vagy george.erstebank.hu címet!
Használjunk két lépcsős azonosítást, ilyenkor értesítést kapunk a banktól – sms vagy push üzenet formájában – egy-egy tranzakció jóváhagyásához.
Arra is figyeljünk, hogy ebben az üzenetben milyen műveletre adunk jóváhagyást. Előfordulhat, hogy úgy tudjuk megelőzni a csalást, hogy észrevesszük, hogy más műveletre kér jóváhagyást az üzenet, mint, amit mi elkezdtünk, vagy szerettünk volna elvégezni.
Ha valaki mégis, minden óvatosság ellenére csalás áldozata lett, miharabb kérjen segítséget bankjától.