A jóidő érkeztével a kerti partik ideje is eljött. A tökéletes buli megszervezése rengeteg tervezéssel jár, hiszen nem csak a menü, de a dekor és a zene is nagy szerepet játszik abban, hogy a vendégek elégedetten távozzanak.
A Mogyi szakértői most megkönnyítették a dolgunkat, és összeszedték, mire van szükségünk a tökéletes bulihangulat megteremtéséhez. Bulit rendezni rengeteg stresszel jár, hiszen vendéglátóként nem csak saját magunk, de a meghívottak hogylétét is szem előtt kell tartanunk. Mindannyian szeretnénk, ha vendégeink búcsúzáskor vidáman távoznának, az pedig külön öröm, ha a következő találkozókor a mi ötleteinkből inspirálódnak. De mi tesz egy partit felejthetetlenné?
Minden a tematikán múlik
A jó hangulatot már érkezés előtt megalapozhatjuk. Ezt a legkönnyebben egy tematika meghatározásával érhetjük el. Legyen az egy korszak, zenei műfaj, vagy épp a kedvenc filmünk, egy beöltözős bulin mindenki jól fog szórakozni. Akkor sem kell aggódnunk, ha valami egyszerűbbre vágyunk, tartsunk filmestet és nyissuk meg a saját kertmozinkat, de a természet is rengeteg inspirációt adhat a kerti partikhoz. Válasszunk egy színt vagy az évszaknak megfelelő ünnepet és építsük fel köré az eseményt. Újra reneszánszukat élik a társasjátékok is, szóljunk a vendégeknek, hogy hozzák el kedvenceiket és garantált lesz a jó hangulat.
A tökéletes dekoráció
A dekoráció szinte elengedhetetlen. Mindenképp figyeljünk, hogy az egyes kiegészítők stílusban, színben passzoljanak egymáshoz. Szezonális termések, szép kavicsok, vagy színes virágok a saját kertünkből mind a segítségünkre lehetnek, ha egyszerű és mégis kreatív díszítésre vágyunk. Ha gyerekekkel együtt készülünk a vendégségre, tökéletes program lehet a közös díszkészítés is, a kicsik pedig délután el is dicsekedhetnek saját alkotásaikkal. Több helyen vehetünk papírdíszeket, amikre aztán kedvünkre rajzolhatunk, festhetünk kavicsokat, de a vállalkozószelleműek akár a gyertyaöntést is megpróbálhatják.
Esti partikon különösen fontos, hogy a hangulatvilágításról is gondoskodjunk. Tegyünk mécsest a díszes poharakba és helyezzük az asztal közepére, vagy használjunk fényfüzéreket és kerti lámpákat, amik később a hétköznapi dekort is feldobhatják. Tekerjük fára, házfalra, vagy akár rakjunk ki belőle nekünk tetsző formákat. Sötétedéskor új lendületet kaphat a parti, ha a fények is felkapcsolódnak.
Zene nélkül nincs hangulat
A szórakozás elengedhetetlen része a zene, vendéglátóként pedig fontos, hogy mindenkinek kedvezzünk egy kicsit az este folyamán. A legtöbb zenelejátszó alkalmazáson könnyedén létre tudunk hozni egy megosztható listát, amihez mindenki hozzá tudja adni a kedvenc számait, ezzel pedig a mi dolgunkat is megkönnyítik a zeneválasztást illetően. A kihangosítás sem lehet probléma, a legegyszerűbb bluetooth-os hangszórók akár az egész kertet képesek betölteni hanggal, hangos zenére pedig nincs feltétlenül szükség. Ahhoz, hogy a hangulat vidám maradjon, válasszunk pörgősebb számokat, ha pedig tanácstalanok vagyunk a zeneválasztással kapcsolatban, a retró lejátszási listák kortól függetlenül nagy sikert aratnak.
A koktélbár házhoz jön
A koktélok nagy népszerűségnek örvendenek, pár recept segítségével pedig mi is könnyen elkészíthetjük őket. Nem kell a legbonyolultabb hozzávalókra gondolnunk: cukrozzunk meg egy adagot a legszebb szezonális gyümölcsökből, hagyjuk állni, majd öntsük fel előre behűtött borral, pezsgővel, habzóborral. Hogy a legkisebbek se maradjanak ki, készíthetünk limonádét vagy szörpöt friss gyümölcsökkel díszítve.
Kedvenc ételeink újragondolva
Természetesen a tökéletes buliból az ételek sem maradhatnak ki. Általában ez okozza a legtöbb fejfájást, hiszen azon kívül, hogy sok emberre kell főzni, az ételek minősége sem másodlagos. Ilyenkor lehetőségünk van a kísérletezésre is, ami a vendégek számára is izgalmas lehet. Bernáth József séf a Mogyival együttműködve alkotta meg különleges receptjeit, amelyek elkészítése egyszerű, mégis lenyűgözhetjük vele a résztvevőket. A közkedvelt Mogyi Crasssh! termékekkel kombinált céklasalátát mi is elkészíthetjük az alábbi recepteket követve.
Kecskesajtos céklasaláta bundázott napraforgómaggal
Hozzávalók 2 személyre
– 35 g Mogyi CRASSSH! BIT paradicsomos napraforgómag
– 6-7 nagyobb levél jégsaláta
– 150 g durva szemű tengeri só
– 5-6 db kisméretű cékla
– 1 db citrom
– 15-20 g olívaolaj
– 40 g juharszirup (vagy méz)
– 100 g krémes kecskesajt
– 60 g mascarpone
– 1-2 g finom só
– néhány levél vörös sóska (vagy más saláta)
A sütőt előmelegítjük 170 °C-ra. A céklákat alaposan megmossuk, különös tekintettel a levelek töveire. Egy darabot megpucolunk, és nyersen vékonyra szeleteljük. Nagyon fontos, hogy hajszálvékonyak legyenek, mert ha vastagra sikerednek, akkor nem tudjuk majd feltekerni! (Akit zavar, hogy megszínezi a cékla a kezét, az nyugodtan használjon gumikesztyűt.)
A céklaszeleteket meglocsoljuk kevés olívaolajjal és fél citrom levével. Hagyjuk állni, hogy kissé megpuhuljanak. Egy kis tepsire vagy jénaiba szórjuk a durva sót, majd erre ültetjük a többi céklát a leveles/száras részével lefelé. Betesszük a sütőbe és addig sütjük, míg egy kisebb kést könnyűszerrel át tudunk rajta szúrni. A cékla méretétől függően ez körülbelül 30-45 perc.
A salátaleveleket átöblítjük, hagyjuk lecsöpögni, majd a jégsalátát kisebb darabokra tépjük.
A kecskesajthoz hozzákeverjük a mascarponét, sózzuk, és megízesítjük néhány csepp olívaolajjal. Habzsákba töltjük, hogy könnyebb legyen vele dolgozni.
A marinált, leitatott céklaszeletekre nyomunk a kecskesajtkrémből és feltekerjük őket. Tányéronként 5-6 darab elég lesz. A maradék sajtkrémet félretesszük a tálaláshoz.
A megsült céklákat, hagyjuk egy kicsit hűlni, majd megpucoljuk őket. Ezt követően vágjuk tetszőleges formára. A feldarabolt céklákat megízesítjük olívaolajjal és juharsziruppal.
Tálaláskor a jégsalátából teszünk néhány levelet a tányérra, meglocsoljuk a maradék olívaolajjal és juharsziruppal. Erre kerülnek a töltött és a darabolt céklák. A saláta tetszőleges pontjaira nyomunk a maradék sajtkrémből. Végül a bundázott napraforgómaggal és a vörös sóska levelekkel fejezzük be a tálalást.