Ezért ne hagyd ki a fényvédőt az arcápolási rutinodból télen sem

Sokan nem tudják, hogy a bőrön megjelenő sötét foltok nem csak az életkorral állnak összefüggésben. A pigmentfoltokat elsődlegesen a napkárosodás okozza, de számos olyan tényező van még, amik kedvezhetnek megjelenésüknek. Ha nem sikerült megelőzni a bajt, halványító krémekkel és szérumokkal tudjuk visszaszerezni bőrünk egységességét. Termékválasztáskor a hatóanyagok közül a peptideket érdemes keresni, mert amellett, hogy a sötét foltok halványításában is kiemelt szerepet játszanak, anti-aging hatással is bírnak. A Helia-D bőrgyógyász szakértőjével gyűjtöttük össze, hogy mire érdemes figyelni a halványítás során.

Számos oka lehet a pigmentfoltok kialakulásának: nemcsak napfény következtében, hanem hormonális hatásokra is eljuthat a melanin a bőr felsőbb rétegeibe, ezzel sötét foltokat okozva. Ilyen például a terhesség időszaka, vagy a fogamzásgátló szedés, de egyéb gyógyszerek is okozhatják.  Emellett gyulladások, sérülések is gyógyulhatnak sötét foltokkal. A világos bőrűek hajlamosabbak kialakulásukra, de genetikai, családi hajlam is tudja ezt befolyásolni. Az öregségi pigmentfoltok megjelenése is hormonális tényezők változásához köthető, ezek jellemzően 50 éves kor felett tűnnek fel a bőrön.

A legfontosabb lépés a megelőzés

„A leghatásosabb megelőzés minden eseteben a fényvédő használata: a napi rutint minden nap, minden évszakban érdemes fényvédővel zárni, mégpedig a hidratáló krém vagy egyéb bőrápoló termékek után, de a smink előtt. Ez biztosítja, hogy a fényvédő védőréteget képezzen a bőrön a káros UV-sugarak ellen. A fényvédő felvitele után szükséges várni néhány percet, hogy teljesen beszívódjon, majd ezután kezdhetjük el a sminkelést. Fényvédőt már a 20-as évek elejétől ajánlott használni, azonban a bőr nem felejt: nagyobb az esélye a sötét foltok kialakulásának azoknál, akik sokat tartózkodnak a napon. A már kialakult pigmentfoltok esetében pedig, attól függően, hogy a pigment milyen mélyen helyezkedik el, 70-90%-os javulást lehet elérni halványítással” – mondja Asztalos Gabriella, a Helia-D bőrgyógyásza.

Már kialakult pigmentfoltokra is van megoldás

A vizes textúrájú szérumok sokkal több hatóanyagot képesek feloldani, mint akár egy krém. A halványító szérum esetében a kétféle peptid hatását az azelainsav származék és a niacinamid egészítik ki, a bőr hidratálásáért pedig a hialuronsav felel.

Mindezek mellett elősegítik a halványítást az AHA, valamint BHA savak is, melyek kémiai hámlasztóként segítenek eltávolítani az elhalt hámsejteket, ezzel elősegítve az egyenletes bőrtónust. A retinol pedig serkenti a sejtek megújulását és csökkenti a pigmentációt.

Halványító hatásuk mellett a peptidek remek ránctalanítók is, használatuk pedig már a húszas éveinktől ajánlott, harmincas éveink végétől pedig kifejezetten érdemes kiegészíteni velük az arcápolási rutinunkat. A ráncok esetében is hatásosabb módszer a megelőzés, melyben a fényvédő használatának szintén kulcsszerepe van. Az UV sugárzás a rugalmas rostokat roncsolja a bőrben, melyek nem képződnek újra, ezáltal előidézik a ráncok kialakulását.

Így építsd be az arcápolási rutinodba a szérumot

Arcápolási rutinunkat ajánlott szérummal, majd krémmel kiegészíteni, hiszen a krémek biztosítják a bőr barrier helyreállítását, és segítenek a hidratáltság bent tartásában. A halványító hatású szérumot ajánlott rutinunkban kiegészíteni olyan hidratáló vagy ránctalanító krémmel, mely tartalmaz fényvédőt, hiszen már enyhébb napsütés esetén is az arra hajlamos bőrön könnyen megjelenthetnek újra a sötét foltok. A halványító hatást emelhetik a C-, illetve E-vitamint és antioxidánsokat tartalmazó szérumok is.

Womagic

A womagic azoknak a 40 feletti nőknek szól, akik szeretik és élvezik az életet. Mi is ilyenek vagyunk. Egy közületek. Jó, hogy itt vagytok.