A Universal szörnyfilmes sorozata azon alapul, hogy modern nézőpontból mesélnek el klasszikus rémtörténeteket. Ilyen volt A láthatatlan ember és legutóbb az Abigail a balettozó vámpírlánnyal. A Farkasember is jól ismert sztorit vesz elő, és szintén a mai ember szemszögéből vizsgálja a kérdést, hogyan válhatunk fenevaddá, közben mit érzünk, ehhez hogyan viszonyulhat a környezetünk.
„Filmünk a fertőzésről és az átalakulásról szól, ezt a témát boncolgatja ugyebár minden farkasember-történet” – idézi Leigh Whannel forgatókönyvíró-rendezőt a Gizmodo. Whannel arra is rávilágít, hogy a forgatókönyvet a világjárvány kezdetén kezdte írni, ezért a történetbe óhatatlanul beszivárgott, hogy a betegség miként idéz elő elszigeteltséget, rettegést és szorongást. A filmben a Christopher Abbott által játszott Blake-et megharapja egy farkas, és elkezd lassan átalakulni. Kislánya és felesége tehetetlenül nézik ezt az átváltozást, míg rá nem jönnek, hogy veszélyben az életük.
A rendező nem csupán a Covid tapasztalatait szőtte bele a filmbe, hanem két kedvenc átalakulós horrorja előtt is tiszteleg. Ezek A dolog és A légy. Ez a két film is azt igyekszik feltárni többek között, milyen borzasztó érzés, ha attól kell tartanunk, hogy valami rettenetes dologgá alakulunk át – vagy másvalaki alakul át a közvetlen közelünkben.
Farkasember – hazai bemutató: 2025. január 16.